Jak odkamienić czajnik

Kamień osadzający się wewnątrz czajnika, jest spowodowany działaniem tak zwanej twardej wody. Nie dość, że nie wygląda on estetycznie, to dodatkowo negatywnie wpływa na działanie urządzenia i nasze zdrowie. W tym poradniku przeczytasz o prostych domowych sposobach na pozbycie się kamienia z czajnika.

Czym odkamieniać?

  1. Odkamienianie czajnika Coca-colą. Za pomocą tego kalorycznego napoju możemy usunąć kamienny nalot z czajnika. Wystarczy wlać do niego szklankę coca-coli, dolać niewielką ilość wody, łyżkę sody oczyszczonej i zagotować.
  2. Odkamienianie czajnika sokiem z cytryny. Do czajnika wlać szklankę soku z cytryny i odstawić na około godzinę. Ścianki czajnika możemy przetrzeć połówką cytryny. Po takim zabiegu sok należy wylać, a czajnik dokładnie przepłukać.
  3. Odkamienianie czajnika kwaskiem cytrynowym. Do czajnika wsypać całe opakowanie kwasku cytrynowego i zalać wodą do połowy. Mieszaninę zagotować i zostawić w czajniku jeszcze przez około 3 godziny.
  4. Odkamienianie czajnika sodą oczyszczoną. Dwie łyżki sody oczyszczonej wsypać do czajnika i odstawić na około 15 minut. Kamień powinien odpuścić, jednak soda pozostawi po sobie dość nieprzyjemny zapach. Dlatego też po takim zabiegu czajnik należy dobrze umyć i wygotować.
  5. Odkamienianie czajnika octem. Jest to chyba najskuteczniejszy sposób usuwania kamienia. Do czajnika wystarczy wlać szklankę octu i pół szklanki wody, zagotować i odstawić na godzinę. Następnie należy czajnik dokładnie umyć i kilka razy wygotować, aby pozbyć się ostrego zapachu octu.

To Ci się może przydać:

Jak odkamienić czajnik?
5 (100%) 3 votes

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ