Jak odkamienić czajnik? Domowe sposoby

Kamień osadzający się wewnątrz czajnika, jest spowodowany działaniem tak zwanej twardej wody. Nie dość, że nie wygląda on estetycznie, to dodatkowo negatywnie wpływa na działanie urządzenia i nasze zdrowie. W tym poradniku przeczytasz o prostych domowych sposobach na pozbycie się kamienia z czajnika.

Czym odkamieniać?

  1. Odkamienianie czajnika Coca-colą. Za pomocą tego kalorycznego napoju możemy usunąć kamienny nalot z czajnika. Wystarczy wlać do niego szklankę coca-coli, dolać niewielką ilość wody, łyżkę sody oczyszczonej i zagotować.
  2. Odkamienianie czajnika sokiem z cytryny. Do czajnika wlać szklankę soku z cytryny i odstawić na około godzinę. Ścianki czajnika możemy przetrzeć połówką cytryny. Po takim zabiegu sok należy wylać, a czajnik dokładnie przepłukać.
  3. Odkamienianie czajnika kwaskiem cytrynowym. Do czajnika wsypać całe opakowanie kwasku cytrynowego i zalać wodą do połowy. Mieszaninę zagotować i zostawić w czajniku jeszcze przez około 3 godziny.
  4. Odkamienianie czajnika sodą oczyszczoną. Dwie łyżki sody oczyszczonej wsypać do czajnika i odstawić na około 15 minut. Kamień powinien odpuścić, jednak soda pozostawi po sobie dość nieprzyjemny zapach. Dlatego też po takim zabiegu czajnik należy dobrze umyć i wygotować.
  5. Odkamienianie czajnika octem. Jest to chyba najskuteczniejszy sposób usuwania kamienia. Do czajnika wystarczy wlać szklankę octu i pół szklanki wody, zagotować i odstawić na godzinę. Następnie należy czajnik dokładnie umyć i kilka razy wygotować, aby pozbyć się ostrego zapachu octu.

To Ci się może przydać:

Jak odkamienić czajnik?
5 (100%) 3 votes

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ