Kapuśniak
ze słodkiej kapusty

Kapuśniak ze słodkiej kapusty

Udostępnij za pomocą:

lub zwyczajnie skopiuj, a następnie udostępnij poniższy adres:

Składniki

Ilość porcji:
2 litry bulionu mięsno-warzywnego
0.5 główki kapusty śłodkiej lub młodej
4 średnie ziemniaki
kawałek pora
1 średnia marchewka
1 mały korzeń pietruszki
1/4 główki selera
0.5 pęczka natki pietruszki
ziele angielskie, liść laurowy, sól i pieprz do smaku

Składniki

Opis dania

Udostępnij

Kapuśniak jest dość popularną zupą, wywodzącą się z kuchni polskiej. Kapuśniak przygotowywany jest na podstawie wywaru mięsnego lub mięsno-warzywnego. Często kapuśniak przygotowywany jest na żeberkach, a podstawę stanowi kapusta słodka lub kapusta młoda. Przepis na kapuśniak z młodej kapusty nie różni się praktycznie niczym od tego, który przedstawiam w tym wpisie. Zamiast kapusty słodkiej używamy po prostu kapusty młodej. Zatem jak przygotować kapuśniak? 🙂

Przygotowanie

1
Gotowe

Warzywa obrać i umyć. Marchew, korzeń pietruszki i seler zetrzeć na grubych oczkach tarki, ziemniaki pokroić w kostkę. Por drobno posiekać, a kapustę poszatkować. Wszystko przełożyć do garnka i zalać bulionem. Dodać ziele angielskie, liść laurowy i gotować do czasu, aż warzywka będą miękkie.

2
Gotowe

Na patelni rozpuścić odrobinę smalcu lub masła (około 2 łyżki), dodać łyżkę mąki i zarumienić. Zalać połową szklanki przegotowanej wody i dokładnie wymieszać, by nie było grudek. Tak przygotowaną zasmażkę dodać do zupy. Całość zagotować, doprawić do smaku. Zupę podawać z posiekaną natką pietruszki i kromką świeżego chleba posmarowanego masłem.

Ja do swojego kapuśniaka dodałam odrobinę skwarek ze słoniny.

Joanna

Joanna

Pasjonatka kuchennych eksperymentów z wbudowanym trybem „na oko”. Lubię dzielić się z innymi swoimi kulinarnymi wytworami jak i daniami, które od zawsze gościły w moim rodzinnym domu.

Prepis na sos kurkowy
poprzedni
Sos kurkowy ze śmietaną
Makaron domowy z kapustą i boczkiem
następny
Makaron domowy z kapustą i boczkiem

Komentarze Ukryj komentarze

Skomentuj