Detox organizmu - jak oczyścić organizm?

Zanieczyszczone powietrze, chemia w pożywieniu – to wszystko powoduje, że w organizmie gromadzą się toksyny. Na szczęście można temu zapobiegać.

Po co oczyszczać organizm

W okresie zimowym mieszkańcy dużych miast są w szczególny sposób narażeni na przykład na smog. Problem ten coraz bardziej zaczyna też dotykać małych miejscowości. Z jego powodu w organizmie gromadzą się toksyny, komórki starzeją się szybciej. Na co dzień mamy też niestety do czynienia z konserwantami obecnymi w pożywieniu, barwnikami. Nie bez znaczenia pozostają też kosmetyki, których używamy, a które stykają się z dużą powierzchnią skóry – balsamy, kremy. Coraz bardziej propaguje się naturalne eko-składy, ale i tak narażamy się jeszcze wciąż na działanie sztucznych składników. Przyjmujemy też wiele leków, które co prawda ratują zdrowie i życie, ale niejednokrotnie niosą za sobą skutki uboczne. Jednym słowem – sami się zatruwamy, co związane jest oczywiście z postępem cywilizacyjnym i czasami, w których żyjemy. Dlatego też dobrym rozwiązaniem, które przyczyni się do poprawy zarówno naszego stanu zdrowia, jak i samopoczucia jest oczyszczanie organizmu, przeprowadzone dzięki starannie dobranej diecie.

Diety oczyszczające

Jedną z popularniejszych diet oczyszczających organizm jest dieta sokowa. Polega ona albo na całkowitym wykluczeniu z pożywienia pokarmów stałych i zastąpieniu ich sokami i wtedy trwa krótko – na przykład jedną dobę, albo na 14-dniowym spożywaniu wyłącznie lekkich posiłków i piciu świeżo wyciskanych soków z warzyw i owoców. Dobrze sprawdzają się cytrusy, marchew, buraki, seler czy jarmuż. Ciekawa jest też dieta oparta o jabłka. Przez dzień lub dwa je się wyłącznie jabłka, ale w różnych postaciach. Taka dieta poprawia pracę przewodu pokarmowego i wymiata zalegające resztki.

Przełom w Odżywianiu

Opcją, która warto rozważyć jest także dieta oczyszczająca cateringu Przełom w Odżywianiu. Jest ona bardzo wygodna z uwagi na fakt, że potrawy są codziennie dostarczane – nie musimy więc silić się na przygotowywanie posiłków, które będą odpowiadać zasadom diety. Składa się ona w przeważającej mierze z warzyw, owoców, kasz, nasion, superfoods, orzechów. Jest dietą wegańską. Część posiłków niepoddawana jest obróbce termicznej, co wpływa na zachowanie w pożywieniu cennych enzymów. Jej stosowanie pozwala pozbyć się złogów, toksyn, niweluje skutki oddziaływania stresu. Warto spróbować.

Jak oczyścić organizm?
4.5 (90%) 2 votes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ