Przepis na drink kamikaze

Żadna dobra impreza nie może obyć się bez drinków. Dobra muzyka, dobre jedzenie oraz odpowiednia ilość drinków to gwarancja dobrej zabawy.

Nie ma znaczenia jaką imprezę się organizuje. Drinki sprawdzą się zarówno na domówce ze znajomymi, imprezie osiemnastkowej jak i imieninach organizowanych w klubie. Wybór drinków jest ogromny. Wybierać można pomiędzy niezliczoną liczbą smaków, kolorów, rozmiarów. Drinki bazują najczęściej na wysokoprocentowych alkoholach, do których dodaje się przeróżne dodatki. Najbardziej popularnym alkoholem używanym do drinków jest oczywiście wódka. Zarówno ta czysta w smaku jak i ta z dodatkami smakowymi. Oprócz wódki często korzysta się z rumu białego jak i ciemnego, ginu, whisky oraz tequili. Dodając do wybranego alkoholu różne dodatki można osiągnąć bardzo ciekawe smaki i efekty wizualne. To właśnie od dodanych składników zależy to jaki smak drinka się otrzyma. Czy będzie to słodki likier, czy orzeźwiający long drink z dodatkiem na przykład mięty czy też gorzki w smaku drink za sprawą połączenia ginu z tonikiem.

Wszystko zależy od inwencji barmana i upodobań smakowych osoby zamawiającej drinka. Do wyboru są najczęściej tak zwane Long Drinki czyli drinki mające objętość do 140 ml, podawane w wysokich szklankach ze słomką. W nich zawartość alkoholu nie jest większa niż połowa. Popularne są również Short drinki. Serwuje się je w niskiej szklance o do 100 ml. Do tego typu drinków dodatki bezalkoholowe dodawane są w małych ilościach. Czasami alkohol występuje w nich solo, bez rozcieńczania. Na imprezach nie może zabraknąć również Shotów, czyli drinków które podawane są w małym kieliszku o objętości do 50 ml. W nich alkohol podawany jest najczęściej bez rozcieńczenia. Ten typ drinków wypija się na raz, czasem od razu kilka z rzędu.

Każdy kto choć kilka razy był w klubie zna z pewnością drink o nazwie kamikaze. Jest to jeden z najpopularniejszych shotów. Swoją popularność niewątpliwie zawdzięcza pięknemu kolorowi lazurowego nieba. Ten piękny kolor zawdzięcza się dodatkowi likieru Blue Curaçao. To on sprawia, że zwykły drink staje się niemal magiczny, pięknie prezentujący się na każdej imprezie. Najczęściej kamikadze pije się po cztery kieliszki jeden po drugim. Stąd wzięła się nazwa drinku (gdyż picie klika shotów jeden po drugim, nie wydaje się zbyt rozsądne). Choć nie ma w nim kolorowych warstw, jest mały, wypijany na jeden raz to jednak nieustannie jest królem shotów obok drinka o nazwie Wściekły Pies. Jego smak będzie odpowiadał niemal każdemu, bo można go określić jako słodko-kwaśny.

Na kamikaze przepis jest niezwykle prosty. Wystarczą trzy składniki i drink gotowy. Do kamikadze używa się oczywiście alkoholu a ściślej mówiąc wódki, ponadto wspomnianego wcześniej likieru Blue Curaçao oraz soku z cytryny bądź limonki. Jego niesamowity smak zachwycił niejedną osobę. Kto go raz spróbował nie poprzestał na jednym drinku. Na tym chyba polega fenomen drinka kamikadze. Co ważne jego przygotowanie nie sprawia trudności, nie jest ani skomplikowane ani czasochłonne.

Każdy bez problemu może go przygotować na swoją imprezę.

Czy znasz już pyszny drink kamikaze?
5 (100%) 2 votes

PODZIEL SIĘ
Poprzedni wpisSos pomidorowy na bazie kiełbasy z grilla – kuchenny recykling
Następny wpisPieczone ziemniaki
Pasjonatka kuchennych eksperymentów z wbudowanym trybem „na oko”. Lubię dzielić się z innymi swoimi kulinarnymi wytworami jak i daniami, które od zawsze gościły w moim rodzinnym domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ